Szanowni Państwo,
Zapraszamy Państwa do udziału w III edycji konferencji poświęconej najważniejszym i najbardziej aktualnym problemom sektora gazowniczego w Polsce.
ZMIANY W KONTRAKCIE JAMALSKIM.
Najważniejszym wydarzeniem końca roku jest finał polsko-rosyjskich negocjacji gazowych. Aneks do kontraktu jamalskiego wydłuży jego obowiązywanie do 2037 roku, zwiększy ilość importowanego gazu do 10,27 mld m3 rocznie oraz zmniejszy elastyczność wielkości dostaw.
W trakcie konferencji zastanowimy się, jak zmiany w kontrakcie jamalskim wpłyną na bilans gazowy kraju, perspektywy realizacji projektów dywersyfikacyjnych oraz ceny na krajowym rynku gazu.
POROZUMIENIE GAZOWE POLSKA-ROSJA ORAZ POLITYKA ENERGETYCZNA POLSKI DO 2030 ROKU.
Kończą się prace nad ostatecznym kształtem "Polityki energetycznej Polski do 2030 roku", która ma zostać przyjęta przez Radę Ministrów w najbliższych tygodniach.
Szczegóły dokumentu, a także główne ustalenia polsko-rosyjskiego Porozumienia Gazowego zostaną przedstawione przez prof. Macieja Kaliskiego, Dyrektora Departamentu Ropy i Gazu w Ministerstwie Gospodarki. Analizy i oceny tych dokumentów dokonają: dr Piotr Naimski (doradca Szefa Biura Bezpieczeństwa Energetycznego, Wiceminister Gospodarki w l. 2005-2007) oraz Andrzej Szczęśniak (ekspert Centrum Analiz NaftaGaz.pl).
POŁĄCZENIA MIĘDZYSYSTEMOWE.
Kolejnym tematem konferencji będzie kwestia budowy połączeń międzysystemowych. Przyjrzymy się projektom interkonektorów na granicy zachodniej i południowej Polski na tle rozbudowy sieci gazowniczej w Europie Środkowej.
TERMINAL LNG A NOWY KONTRAKT JAMALSKI.
Dyskutować będziemy o stanie realizacji budowy terminalu LNG oraz modelach finansowania inwestycji (budowy i funkcjonującego już terminalu). Zastanowimy się na ile nowy kontrakt jamalski wpłynie na opłacalność całego projektu.
ROSJA-UKRAINA A STABILNOŚĆ DOSTAW GAZU DO POLSKI.
Przyjrzymy się aktualnym relacjom w sektorze gazowym Federacji Rosyjskiej i Ukrainy. Eksperci omówią stan przekształceń systemu gazowniczego na Ukrainie i ocenią czy grozi nam kolejnym konflikt gazowy.
KRAJOWY RYNEK LNG.
W ostatniej części konferencji przyjrzymy się krajowemu rynkowi LNG, jako uzupełniającym źródle gazu dla odbiorców przemysłowych. Eksperci przedstawią stan obecny oraz perspektywy rozwoju krajowej produkcji LNG oraz importu LNG z zagranicy.
Patronat nad konferencją objęła Izba Gospodarcza Gazownictwa.
Zapraszam do udziału w konferencji!
Michał Putkiewicz
Prezes Zarządu
Adventure Consulting Sp. z o.o.
|