O NAS

Adventure Consulting Sp. z o.o. jest spółką doradczo-szkoleniową działającą od 2002 roku (od 2004 roku, jako Sp. z o.o.) specjalizującą się w obsłudze podmiotów z sektora infrastrukturalnego gospodarki, w szczególności z takich branż, jak gazownictwo, energetyka, telekomunikacja oraz rynek pocztowo-kurierski. Rynki te przechodziły ewolucję od monopolu naturalnego i prawnego poprzez regulację na rzecz konkurencji do pełnej liberalizacji.

Uczestniczyliśmy w tym procesie świadcząc usługi szkoleniowe i doradcze dla wiodących przedsiębiorstw z tych sektorów.

RYNEK POCZTOWY I KURIERSKI.

Adventure Consulting Sp. z o.o. jest liderem w zakresie doradztwa i szkolenia na rynku pocztowo-kurierskim. Od 2003 roku organizujemy największe wydarzenia dla sektora pocztowego w Polsce i Europie Centralnej, m.in. międzynarodową konferencję „Rynek usług pocztowych w Polsce i Europie” (12 edycji, od 2003 roku), która co roku gromadzi ponad 120 menadżerów (1/3 uczestników to Prezesi, Wiceprezesi i Członkowie Zarządów) z Polski i Europy, międzynarodową konferencję „Forum Technologiczne Poczta XXI wieku. Forum Nowoczesnych Dostaw” (5 edycji, od 2012 roku), konferencję kurierską „Rynek Paczek” (2 edycje, od 2015 roku) oraz regulacyjno-prawną konferencję „Nowe Prawo Pocztowe” (5 edycji, od 2012 roku).

Świadczymy również usługi doradcze i przygotowujemy raporty rynkowe dla podmiotów działających na rynku pocztowym i kurierskim z Polski i zagranicy. Przy realizacji zleceń współpracujemy z cenionymi ekspertami z Polski i zagranicy, co pozwala nam czerpać z doświadczeń innych rynków i wiedzy renomowanych międzynarodowych ekspertów.

Doradzaliśmy i pracowaliśmy przy przygotowaniu strategii rozwoju, strategii sprzedaży i strategii produktowych wiodących operatorów pocztowych i paczkowych.
Powyższe doświadczenia pozwoliły zgromadzić nam unikalną wiedzę z zakresu analizy rynku i konkurencji w sektorze pocztowo-kurierskim.

GAZOWNICTWO.

Od 2006 roku organizujemy jedne z największych w Polsce wydarzeń konferencyjnych dla branży gazowniczej :  konferencję „Gaz dla Polski” (10 edycji, od 2006 roku), konferencję "Liberalizacja rynku gazu a bezpieczeństwo energetyczne" (7 edycji, od 2006 roku) oraz  międzynarodową konferencję „LNG w Polsce i Europie” (5 edycji; od 2012 roku). Ostatnia edycja tej konferencji była głównym wydarzeniem biznesowym towarzyszącym otwarciu terminalu LNG w Świnoujściu i zgromadziła śmietankę menadżerów z branży LNG z m.in. z Polski, Niemiec, Rosji, Norwegii, Kataru, Japonii i USA.

Realizowaliśmy również wiele projektów doradczych dla wiodących przedsiębiorstw z sektora gazowniczego.

ENERGETYKA

Od 2003 roku organizujemy cykliczne seminaria i konferencje poświęcone regulacyjno-prawnych aspektom rozwoju sektora energetycznego, m.in. konferencje "Zmiany w energetyce" (9 edycji, od 2005 roku) oraz "Nowe Prawo Energetyczne".

Ponadto każdego roku organizujemy duże otwarte konferencje poświęcone najistotniejszym wyzwaniom branży energetycznej.

Świadczymy również usługi doradcze wiodącym firmom z sektora energetycznego.