WSTĘP PROGRAM PRELEGENCI REGULAMIN FORMULARZ FOLDER KONFERENCJI
 
  KONFERENCJA. 21 MARCA 2012      VII EDYCJA KONFERENCJI
GAZ DLA POLSKI 2012
GAZ ZE ZŁÓŻ NIEKONWENCJONALNYCH A UWOLNIENIE RYNKU GAZU.
Hotel Westin w Warszawie (Al. Jana Pawła II 21), sala Copernicus









PRELEGENCI :  

dr Piotr Naimski
doktor nauk przyrodniczych; Poseł na Sejm RP (od 2011), Wiceminister Gospodarki odpowiedzialny za sektor gazowniczy (2005-2007), doradca Szefa BBN i członek Zespołu ds. Bezpieczeństwa Energetycznego przy Prezydencie RP (2008-2010), doradca Prezesa Rady Ministrów ds. bezpieczeństwa energetycznego (1997-2001), Szef Urzędu Ochrony Państwa (1991-1992).

Kurt Oswald
Szef Praktyki Gazowej w Europie i Partner A.T. Kearney w Wiedniu (Austria). Autor licznych opracowań i raportów m.in. najnowszego pt. "The Future of European gas supply - Long term outlook on prices and implications on players".

dr Rene Voigtlander
doktor nauk prawnych, Partner w kancelarii Bird&Bird w Niemczech. Specjalizuje się w prawie energetycznym i rynkach regulowanych. Kieruje praktyką energetyczną kancelarii Bird&Bird w Europie.

Michał Wróblewski
Menedżer w zespole ds. fuzji i przejęć działu doradztwa podatkowego Deloitte.  Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej. Radca prawny. Ma ponad siedem lat doświadczenia w doradztwie podatkowym. Specjalizuje się w podatku dochodowym od osób prawnych oraz w problematyce podatków międzynarodowych i fuzji i przejęć. Uczestniczył w licznych projektach restrukturyzacyjnych, obejmujących m.in. transakcje wydzielenia dla czołowych spółek w Polsce z branży dóbr szybko zbywalnych (FMCG), nowych technologii oraz sektora mediowego. W ostatnim czasie Michał doradza firmom międzynarodowym w zakresie aspektów podatkowych projektów inwestycyjnych związanych z wydobyciem gazu łupkowego w Polsce.

Andrzej Sikora
Prezes Zarządu Instytutu Studiów Energetycznych. Doradza przy projektach inwestycji w energetykę gazową w Polsce i Europie Środkowej. W przeszłości pracował m.in. w PKN Orlen S.A., jako Dyrektor odpowiedzialny za integrację z Holdingiem Unipetrol oraz Dyrektor ds. optymalizacji aktywów produkcyjnych.

Konrad Szymański
Europoseł (od 2004 roku), członek Komisji Energii, Badań Naukowych i Przemysłu Parlamentu Europejskiego, sprawozdawca Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów ds. rynku gazu, w tym gazu ze złóż niekonwencjonalnych.

Tomasz Chmal
Adwokat, Partner w kancelarii prawnej White&Case.

Piotr Spaczyński
Radca prawny i partner w kancelarii prawnej SSW Spaczyński, Szczepaniak i Wsp. Jego główną specjalizacją jest doradztwo prawne przedsiębiorstwom energetycznym oraz podmiotom górniczym w każdym obszarze ich aktywności. Reprezentuje podmioty m.in. w postępowaniach koncesyjnych, środowiskowych i inwestycyjnych. Był wielokrotnym prelegentem konferencji dotyczących górnictwa i geologii. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych, ukończył Clifton College, Bristol, studia prawnicze oraz zarządzanie i marketing na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Postgraduate Diploma in EU Competition Law na King's College w Londynie oraz Practice Diploma in International Competition Law (International Diploma Programme - International Bar Association & the College of Law of England and Wales). Członek International Bar Association oraz Stowarzyszenia Prawa Konkurencji. Członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej. W 2011 r. niezależna organizacja Global Law Experts zarekomendowała Piotra Spaczyńskiego jako jedynego prawnika w Polsce w zakresie prawa energetycznego.

Anna Piotrowska
Associate w kancelarii prawnej SSW Spaczyński, Szczepaniak i Wsp. Specjalizuje się w prawie geologicznym i górniczym, ochrony środowiska, konkurencji oraz prawie gospodarczym. Przygotowuje przedsięwzięcia związane z uzyskiwaniem koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie minerałów ze złóż, w tym z uwzględnieniem wymogów prawa ochrony środowiska związanych z obszarami Natura 2000. Uczestniczy w projektach inwestycyjnych dotyczących odnawialnych źródeł energii. Koordynuje procesy związane z udzieleniem zamówień publicznych, w tym dla podmiotów zagranicznych. Opiniowała proces przygotowywania kart charakterystyki na podstawie tzw. rozporządzenia REACH.







WSTĘP PROGRAM PRELEGENCI REGULAMIN FORMULARZ FOLDER KONFERENCJI
 
 
  Copyright © 2008-2010 Adventure Consulting. Wszelkie prawa zastrzeżone.