WSTĘP PROGRAM PRELEGENCI REGULAMIN FORMULARZ FOLDER KONFERENCJI
   
KONFERENCJA. 18 MARCA 2015  IX  EDYCJA KONFERENCJI
GAZ DLA POLSKI 2015
UNIA ENERGETYCZNA I JEDNOLITY RYNEK GAZU A BEZPIECZEŃSTWO ENERGETYCZNE
POSTĘPY I BARIERY LIBERALIZACJI RYNKU GAZU 
IMPORT GAZU DO POLSKI
NOWE ZASADY POSZUKIWANIA I WYDOBYCIA WĘGLOWODORÓW.
Hotel Westin w Warszawie (Al. Jana Pawła II 21), sala Copernicus III


 

Termin zgłoszeń uczestnictwa został przesunięty do poniedziałku (16.03.2015) !!!

Szanowni Państwo
,

Zapraszamy Państwa do udziału w IX edycji konferencji poświęconej najważniejszym, aktualnym wyzwaniom rynku gazu w Polsce i Unii Europejskiej.

UNIA ENERGETYCZNA I JEDNOLITY RYNEK GAZU W UE A BEZPIECZEŃSTWO ENERGETYCZNE POLSKI.

Unia Energetyczna i budowa jednolitego rynku gazu w UE należą do priorytetów nowego kierownictwa Komisji Europejskiej - Przewodniczącego Jean-Claude Junckera oraz Wiceprzewodniczącego Marosa Sefcovica. Sytuacja geopolityczna i rewizja polityki UE względem Rosji, jak i obecność Polaków na wysokich stanowiskach unijnych (Przewodniczący Rady Europejskiej; Komisarz ds. polityki przemysłowej) sprzyjają szybkim decyzjom w tych kwestiach. Powołane zostały już tzw. grupy projektowe złożone z Komisarzy odpowiedzialnych za gospodarkę oraz zespoły eksperckie. Projekt unii energetycznej i jednolitego rynku gazu ma zostać publicznie przedstawiony w marcu br.
Jednym z postulatów jest wprowadzenie tzw. przejrzystości cenowej przy kontraktach gazowych publicznych i prywatnych.

Do dyskusji o unii energetycznej i jednolitym rynku gazu, bezpieczeństwie energetycznym i dywersyfikacji źródeł dostaw gazu do Polski zaprosiliśmy osoby koordynujące prace nad jednolitym rynkiem gazu i odpowiedzialne za sektor w polskim rządzie : z ramienia Ministerstwa Spraw Zagranicznych - Pana Adama Janczaka, Dyrektora Departamentu Ekonomicznego UE, a z ramienia Ministerstwa Gospodarki - Panią Małgorzatę Szymańską, Dyrektora Departamentu Ropy i Gazu.

O jednolitym rynku gazu i sytuacji geoenergetycznej Polski mówić również będzie Pan Piotr Naimski, Poseł na Sejm RP i były Minister Gospodarki.

Istotnym czynnikiem budowy jednolitego rynku gazu w UE jest regionalna integracja systemów przesyłowych, o której mówić będzie Pan Rafał Wittmann, Dyrektor Pionu Rozwoju w OGP Gaz-System S.A.

Przyjrzymy się również spodziewanej reakcji Rosji na zmianę polityki gazowej UE i żądania przejrzystości cenowej kontraktów. Zmiany w strategiach gazowych Federacji Rosyjskiej i Gazpromu omówi Pani Marcelina Gołębiewska, analityk w PGNiG S.A. i ekspert w zakresie rynków gazu i ropy w FR.

POSTĘPY I BARIERY LIBERALIZACJI RYNKU GAZU W POLSCE.

Przejrzystość cenowa, jednolity rynek gazu, europejska giełda gazu, rozwój i integracja regionalnych systemów przesyłowych sprzyjać będzie liberalizacji rynku gazu w Polsce. O aktualnej sytuacji na giełdzie gazu oraz o tym jak zwiększyć płynność i ilość traderów na rynku gazu na Towarowej Giełdzie Energii mówić będzie Pani Beata Wittmann, Dyrektor Biura Paliw Płynnych i Gazu TGE. Wiceprezes Zarządu DUON S.A. Pan Krzysztof Noga przedstawi warunki konieczne do powstania płynnego hurtowego rynku gazu w Polsce. Dyskutować będziemy również o skuteczności obligo giełdowego i  koncepcji europejskiej giełdy gazu. 

IMPORT GAZU DO POLSKI. UWARUNKOWANIA TECHNICZNE, PRAWNE I RYNKOWE.

Eksperci z BSiPG Gazoprojekt S.A., firm doradczych oraz kancelarii prawnych zanalizują możliwości techniczne, rynkowe oraz regulacyjno-prawne importu gazu ziemnego z zagranicy (poza kontraktem jamalskim) przez firmy gazownicze oraz bezpośrednio przez przemysłowych odbiorców gazu. 
Przyjrzymy się możliwościom technicznym w zakresie rewersu fizycznego na gazociągu jamalskim, dostępu do sieci przesyłowych  i podziemnych magazynów gazu dla podmiotów chcących importować gaz.
W końcu zaanalizujemy uwarunkowania regulacyjno-prawne importu gazu w zakresie ustawy o zapasach obowiązkowych i rozporządzenia dywersyfikacyjnego.

 
NOWE ZASADY POSZUKIWANIA I WYDOBYCIA WĘGLOWODORÓW W POLSCE.

Szczegółowo omówimy nowe zasady poszukiwania i wydobycia węglowodorów w Polsce, który wprowadziła niedawna nowelizacja ustawy Prawo Geologiczne i Górnicze. Zaproszeni eksperci przedstawią również szczegółowe rozwiązania tzw. spec-ustawy węglowodorowej mającej ułatwić i przyśpieszyć przygotowania i realizację inwestycji.


Zapraszam serdecznie do udziału w konferencji !

Michał Putkiewicz, Prezes Zarządu
Adventure Consulting Sp. z o.o.

WSTĘP PROGRAM PRELEGENCI REGULAMIN FORMULARZ FOLDER KONFERENCJI
   
 
  Copyright © 2008-2010 Adventure Consulting. Wszelkie prawa zastrzeżone.