WSTĘP PROGRAM PRELEGENCI REGULAMIN FORMULARZ FOLDER KONFERENCJI
   
KONFERENCJA. 5 CZERWCA 2013 II EDYCJA KONFERENCJI
LNG W POLSCE I EUROPIE. NOWY MODEL RYNKU GAZU.
 
Hotel Westin w Warszawie (Al. Jana Pawła II 21)


 
Szanowni Państwo,

Zapraszamy Państwa do udziału w konferencji poświęconej rynkowi LNG w Polsce, Europie i na świecie.
Perspektywa uwolnienia eksportu LNG z USA i Federacji Rosyjskiej zmieni znacząco sytuację na rynku gazu w Europie w najbliższych latach. Dzięki terminalowi LNG w Świnoujściu i zakupom LNG na rynkach europejskich polskie przedsiębiorstwa będą mogły aktywnie uczestniczyć w tej rewolucji gazowej.

TERMINAL LNG. STAN REALIZACJI, PLANY ROZBUDOWY, MODEL BIZNESOWY, PAKIET USŁUG.

W pierwszej części konferencji będziemy dyskutować o roli i znaczeniu terminalu LNG dla liberalizacji rynku gazu i zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski. Przyjrzymy się aktualnej fazie realizacji budowy terminalu i niezbędnej infrastruktury przesyłowej oraz magazynowej. Dyskutować będziemy o skali zapotrzebowania rynku na korzystanie z usług terminalu, konieczności zwiększenia mocy regazyfikacyjnej i rozbudowie terminalu, zakresie usług dodatkowych świadczonych przez terminal oraz modelu biznesowym, jaki planuje przyjąć operator terminalu. Podniesiemy również kwestię zasadności budowy drugiego terminalu LNG w okolicach Gdańska.

RYNEK LNG W POLSCE. POTENCJAŁ I BARIERY ROZWOJU.

Główni gracze na rynku LNG w Polsce: PGNiG S.A. oraz DUON S.A. przedstawią swoje strategie i doświadczenia związane z rozwojem rynku LNG. Dyskutować będziemy o potencjale tego rynku, głównych barierach jgo rozwoju i korzyściach dla odbiorców przemysłowych.

EUROPEJSKI I GLOBALNY RYNEK LNG. KONTRAKTY, CENY, MODELE BIZNESOWE, DOSTAWY.

Pierwsze polskie firmy dokonały już zakupów i dostaw gazu z europejskich terminali LNG. Eksperci omówią modele kształtowania cen LNG, strategie kupujących (m.in. grupy zakupowe) i sprzedających (m.in. oferty zintegrowane), sposoby zawierania kontraktów LNG na rynku spot oraz główne rodzaje umów stosowanych w międzynarodowych transakcjach LNG.
Przyjrzymy się również uwarunkowaniom i perspektywie czasowej uwolnienia eksportu LNG z USA oraz z Rosji. Zastanowimy się nad skutkami tych decyzji dla europejskiego i polskiego rynku gazu oraz ich wpływowi na ceny i dostępność gazu ziemnego.

IMPORT I HANDEL LNG W POLSCE. WARUNKI PRAWNE, TECHNICZNE I ŚRODOWISKOWE.

Eksperci omówią uwarunkowania regulacyjno-prawne, techniczne i środowiskowe importu, transportu, regazyfikacji i handlu LNG na terenie Polski.

Do udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli operatora i właściciela terminalu LNG, przedsiębiorstw gazowniczych, przemysłowych odbiorców gazu,  sektora chemicznego, przedsiębiorstw energetycznych, przedsiębiorstw uczestniczących w budowie i rozbudowie infrastruktury LNG, sektora morskiego i transportowego, firm zainteresowanych udziałem w obrocie LNG, sektora doradczego i kancelarii prawnych, ekspertów i wszystkich zainteresowanych tematyką LNG.


Zapraszam serdecznie do udziału w konferencji !

Michał Putkiewicz, Prezes Zarządu
Adventure Consulting Sp. z o.o.

WSTĘP PROGRAM PRELEGENCI REGULAMIN FORMULARZ FOLDER KONFERENCJI
   
 
  Copyright © 2008-2010 Adventure Consulting. Wszelkie prawa zastrzeżone.