WSTĘP PROGRAM PRELEGENCI REGULAMIN FORMULARZ FOLDER KONFERENCJI
   
KONFERENCJA. 3 CZERWCA 2014 III EDYCJA KONFERENCJI
LNG W POLSCE I EUROPIE. NOWY MODEL RYNKU GAZU.
 
Hotel Polonia Palace w Warszawie (Al. Jerozolimskie 45)


 
Szanowni Państwo,

Zapraszamy Państwa do udziału w konferencji poświęconej rynkowi LNG w Polsce, Europie i na świecie.
Kryzys na wschodzie oraz realna groźba wstrzymania dostaw i przesyłu gazu przez Ukrainę, po raz kolejny przypominają nam o znaczeniu terminalu LNG w Świnoujściu dla bezpieczeństwa energetycznego Polski. Sytuacja międzynarodowa przybliża również perspektywę uwolnienia eksportu LNG z USA i większą obecność LNG z Zatoki Perskiej w naszym regionie. 
Perspektywa uwolnienia eksportu LNG z USA i Federacji Rosyjskiej zmieni znacząco sytuację na rynku gazu w Europie w najbliższych latach. Dzięki terminalowi LNG w Świnoujściu i zakupom LNG na rynkach europejskich polskie przedsiębiorstwa będą mogły aktywnie uczestniczyć w tej rewolucji gazowej.

TERMINALE LNG W POLSCE I NA LITWIE. DYWERSYFIKACJA ŹRÓDEŁ DOSTAW GAZU W REGIONIE BAŁTYKU.

W pierwszej części konferencji będziemy dyskutować o roli i znaczeniu terminalu LNG dla liberalizacji rynku gazu i zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski.
Inwestor i operator terminalu - spółka Polskie LNG przedstawi aktualny stan realizacji budowy terminalu i niezbędnej infrastruktury przesyłowej oraz magazynowej.  Dyskutować będziemy o skali zapotrzebowania rynku na korzystanie z usług terminalu, konieczności zwiększenia mocy regazyfikacyjnej i rozbudowie terminalu, zakresie usług dodatkowych świadczonych przez terminal oraz modelu biznesowym, jaki planuje przyjąć operator terminalu. 

W grudniu 2014 ma zostać uruchomiony terminal LNG w Kłajpedzie (Litwa). Deweloper i operator terminalu LNG - spółka Klajpedos Nafta przedstawi aktualny stan realizacji projektu, model biznesowy i techniczny terminalu, zasady trwającej właśnie procedury open season, usługi świadczone przez terminal oraz możliwości transportu LNG z Kłajpedy do Polski.
Dyskutować będziemy o konieczności rozbudowy sieci przesyłowych i budowie interkonektorów umożliwiających polskim odbiorcom przemysłowym korzystanie z usług drugiego bałtyckiego terminalu.

RYNEK LNG W POLSCE. POTENCJAŁ I BARIERY ROZWOJU.

W Polsce coraz dynamiczniej rozwija się wewnętrzny rynek LNG. Już kilkanaście firm stara się odpowiedzieć na potrzeby klientów biznesowych. Przedstawiciele PGNiG S.A., Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. oraz operatorów alternatywnych omówią stan obecny i perspektywy rozwoju krajowej produkcji LNG, plany rozbudowy infrastruktury LNG na terenach pozbawionych sieci przesyłowych oraz uwarunkowania importu LNG z kierunku wschodniego i zachodniego. Dyskutować będziemy o potencjale tego rynku, głównych barierach jego rozwoju i korzyściach dla odbiorców przemysłowych.

EUROPEJSKI I GLOBALNY RYNEK LNG. KONTRAKTY, CENY, MODELE BIZNESOWE, DOSTAWY.

Eksperci z firm doradczej EY (Ernst&Young) dokonają analizy wpływu otwarcia terminali LNG w Świnoujściu i Kłajpedzie na rynek gazu w Europie Centralnej. Omówią aktualne trendy i uwarunkowania udziału w światowym rynku LNG. Eksperci przedstawią modele kształtowania cen LNG, strategie kupujących  i sprzedających, sposoby zawierania kontraktów LNG na rynku spot oraz główne rodzaje umów stosowanych w międzynarodowych transakcjach LNG.
Przyjrzymy się również uwarunkowaniom i perspektywie czasowej uwolnienia eksportu LNG z USA oraz z Rosji. Zastanowimy się nad skutkami tych decyzji dla europejskiego i polskiego rynku gazu oraz ich wpływowi na ceny i dostępność gazu ziemnego.

IMPORT I HANDEL LNG W POLSCE. UWARUNKOWANIA REGULACYJNO- PRAWNE  I ŚRODOWISKOWE.

Pierwsze polskie firmy dokonały już zakupów i dostaw gazu z europejskich terminali LNG. Prawnicy z renomowanych kancelarii prawnych White&Case, DZP Domański Zakrzewski Palinka oraz Wawrzynowicz&Wspólnicy omówią uwarunkowania regulacyjno-prawne (w tym kwestie koncesjonowania i taryfowania) oraz środowiskowe importu, transportu, regazyfikacji i handlu LNG na terenie Polski.

Do udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli operatora i właściciela terminalu LNG, przedsiębiorstw gazowniczych, przemysłowych odbiorców gazu, sektora chemicznego, przedsiębiorstw energetycznych, przedsiębiorstw uczestniczących w budowie i rozbudowie infrastruktury LNG, sektora morskiego i transportowego, firm zainteresowanych udziałem w obrocie LNG, sektora doradczego i kancelarii prawnych, ekspertów i wszystkich zainteresowanych tematyką LNG.

Lista firm i instytucji, które zgłosiły już swój udział w konferencji (stan na 30.05.2014) :

> Barter S.A.
> Chemet S.A.
> Cryogas M&T Poland Sp. z o.o.
> Domański Zakrzewski Palinka 
> Duon Dystrybucja S.A.
> EY Ernst&Young
> Gaspol S.A.
> Gazoprojekt S.A.
> Klaipedos Nafta AB
> Ministerstwo Gospodarki
> OGP Gaz-System S.A.
> Orlen Gaz Sp. z o.o.
> PGNiG S.A.
> Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.
> Polskie LNG S.A.
> Sime Polska Sp. z o.o.
> Tauron Polska Energia S.A.
> Unimot Gaz S.A.
> Wawrzynowicz&Wsp.
> White&CaseZapraszam serdecznie do udziału w konferencji !

Michał Putkiewicz, Prezes Zarządu
Adventure Consulting Sp. z o.o.

WSTĘP PROGRAM PRELEGENCI REGULAMIN FORMULARZ FOLDER KONFERENCJI
   
 
  Copyright © 2008-2010 Adventure Consulting. Wszelkie prawa zastrzeżone.