|
KONFERENCJA. 26 MAJA 2015 IV EDYCJA KONFERENCJI |
LNG W POLSCE I EUROPIE. NOWY MODEL RYNKU GAZU |
|
Hotel Courtyard by Marriott w Warszawie (ul. Żwirki i Wigury 1) |
|
PRELEGENCI :
Małgorzata Szymańska
Dyrektor Departamentu Ropy i Gazu w Ministerstwie Gospodarki.
Tadeusz Tański
Od 2013 roku Kierownik Biura Strategii i Analiz w Polskim LNG. Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Ukonczył również studia doktoranckie w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej. Karierę zawodowa rozpoczął na stanowisku programisty uczestnicząc w tworzeniu Systemu Zarządzania Wojskową Siecią Łączności. W trakcie działalności zawodowej uzyskał liczne certyfikaty w wyniku ukończenia kilkudziesięciu szkoleń w kraju i zagranicą. Od roku 1997 pracował w przedsiębiostwach, koncentrując się przede wszystkim na badaniach, rozwoju oraz implementacji technologii internetowych, zajmując stanowiska : Głównego Specjalisty, Kierownika Działu, Dyrektora Projektu, Dyrektora Pionu, Doradcy Zarządu. Projekty za które był odpowiedzialny to m.in. budowa sieci dalekosiężnych w Telekomunikacji Polskiej, realizacja ogólnopolskiej sieci szerokopasmowej Futuro, implementacja usług dostępu do internetu, transmisji danych i VoIP oraz radiowego dostępu. Był również odpowiedzialny za wdrażanie biznesowej oferty produktowej. Współautor wydanej w 2015 roku publikacji pt. "Prawne uwarunkowania konkurencji na rynku gazu" (wyd. C.H. Beck).
Tadas Matulionis
Wicedyrektor projektu budowy terminalu LNG w Kłajpedzie, który ma zostać uruchomiony w grudniu 2014 roku. W Klaipedos Nafta AB należy do grupy zarządzającej spółką i odpowiada za realizację projektu budowy terminalu LNG.Od ponad 14 lat zaangażowany w duże projekty przemysłowe, m.in. był dyrektorem w głównej litewskiej firmie z branży energetycznej. Ukończył studia inżynierskie na Uniwersytecie Technologicznym w Kownie, posiada również tytuł EMBA wydany przez Baltic Management Institute.
Andrzej Kiełbik
Kierownik Pracowni Studiów i Analiz w BSiPG Gazoprojekt S.A. Od prawie 20 lat zajmuje się opracowaniami projektowymi, analitycznymi i koncepcyjnymi dla branży gazowniczej, petrochemicznej i energetycznej. Brał udział w opracowaniu założeń techniczno-ekonomicznych oraz optymalizacji pracy Systemu Gazociągów Tranzytowych Jamał-Europa Zachodnia, analiz lokalizacyjnych terminal morskiego LNG w Polsce. Specjalizuje się w opracowaniach studialnych i koncepcyjnych w zakresie: systemów gazowniczych, podziemnych magazynów gazu, instalacji LNG, CNG, LPG, a także studiów wykonalności CCS tj. instalacji wychwytu, transportu oraz magazynowania CO2. Uczestniczy w opracowaniach Standardów i Wytycznych Technicznych dla przemysłu gazowniczego w ramach Izby Gospodarczej Gazownictwa.
dr inż Andrzej Sikora
Prezes Zarządu Instytutu Studiów Energetycznych. W 2011 roku obronił doktorat na Akademii Górniczo-Hutniczej pt. "Skroplony gaz ziemny a inne źródła importu gazu do Unii Europejskiej". Absolwent AGH, Insead (Fontainebleau), University of Southern California i innych uczelni. W przeszłości był m.in. Wiceprezesem Zarządu Farm Food S.A. (1997-2002), pracował w PKN Orlen S.A. (2002-2005) m.in. na stanowisku Dyrektora ds. Optymalizacji Aktywów Produkcyjnych oraz Dyrektora Biura Integracji z Holdingiem Unipetrol. W l. 2005-2007 doradca w AKJ Capital S.A., gdzie uczestniczył w projektach wydobycia i przerobu ropy naftowej i gazu ziemnego w Europie Zachodniej, Rosji, Kazachstanie, krajach nadbałtyckich i krajach Afryki.
mec. Tomasz Chmal
Adwokat i Partner w międzynarodowej kancelarii prawnej White&Case. Specjalizuje się w doradztwie dla przedsiębiorstw z sektora gazowniczego, paliwowego i energetycznego. Aktualnie doradza znaczącym międzynarodowym koncernom poszukującym gazu łupkowego w Polsce. Doradzał największym polskim koncernom z branży paliwowej i gazowniczej w zakresie kontraktów importowych, inwestycji zagranicznych i sporów z regulatorem. Wielokrotnie rekomendowany w prestiżowym rankingu "Chambers Europe" w zakresie "Energy&Natural Resources".
Tomasz Jaskólski
Dyrektor Oddziału w Odolanowie, PGNiG S.A.
Grzegorz Domański
Dyrektor ds. gazu ziemnego w Unimot S.A.
mec. Adam Wawrzynowicz
Radca prawny i wspólnik zarządzający w kancelarii prawnej Wawrzynowicz&Wspólnicy. Świadczy pomoc prawną przedsiębiorstwom gazowniczym, energetycznym i ciepłowniczym. Współautor założeń do projektu ustawy Prawo Gazowe przygotowanego na zlecenie Izby Gospodarczej Gazownictwa. Uczestniczył w pracach związanych z wyznaczeniem PGNiG S.A. na Operatora Systemu Magazynowania. Zajmował się m.in. regulacjami dot. magazynów gazu ziemnego, w tym w zakresie taryfy na magazynowanie.
mec. Tomasz Brzeziński
Radca prawny i wspólnik w kancelarii prawnej Wawrzynowicz&Wspólnicy.
mec. Kamil Iwicki
Wspólnik w kancelarii Wawrzynowicz&Wspólnicy, ekspert ds. rynku gazu i prawa gazowego. Wcześniej do połowy 2012 Główny Specjalista w Departamencie Ropy i Gazu w Ministerstwie Gospodarki. Współautor m.in. projektu ustawy Prawo Gazowe.
mec. Daniel Chojnacki
Radca prawny i counsel w kancelarii prawnej Domański Zakrzewski Palinka. Od ponad 12 lat zajmuje się doradztwem w zakresie polskiego, unijnego i międzynarodowego prawa ochrony środowiska. Autor publikacji naukowych i popularno-naukowych z zakresu prawa ochrony środowiska. Obecnie doktorant w Zespole Zagadnień Prawnych Kształtowania i Ochrony Środowiska Instytutu Nauk Prawnych PAN. Posiada bogate doświadczenie w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców z branży energetycznej i gazowniczej.
|
|
|