Szanowni Państwo,
Zapraszamy Państwa do udziału w konferencji poświęconej rynkowi LNG w Polsce, Europie i na świecie.
Kryzys na wschodzie oraz realna groźba wstrzymania dostaw i przesyłu gazu przez Ukrainę, po raz kolejny przypominają nam o znaczeniu terminalu LNG w Świnoujściu dla bezpieczeństwa energetycznego Polski. Sytuacja międzynarodowa przybliża również perspektywę uwolnienia eksportu LNG z USA.
Perspektywa uwolnienia eksportu LNG z USA zmieni znacząco sytuację na rynku gazu w Europie w najbliższych latach. Dzięki terminalowi LNG w Świnoujściu i zakupom LNG na rynkach europejskich polskie przedsiębiorstwa będą mogły aktywnie uczestniczyć w tej rewolucji gazowej.
TERMINALE LNG W POLSCE I NA LITWIE. DYWERSYFIKACJA ŹRÓDEŁ DOSTAW GAZU W REGIONIE BAŁTYKU.
W pierwszej części konferencji będziemy dyskutować o roli i znaczeniu terminalu LNG dla liberalizacji rynku gazu i zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski.
Inwestor i operator terminalu - spółka Polskie LNG przedstawi aktualny stan realizacji budowy terminalu i niezbędnej infrastruktury przesyłowej oraz magazynowej. Dyskutować będziemy o skali zapotrzebowania rynku na korzystanie z usług terminalu, konieczności zwiększenia mocy regazyfikacyjnej i rozbudowie terminalu, zakresie usług dodatkowych świadczonych przez terminal oraz modelu biznesowym, jaki planuje przyjąć operator terminalu.
W grudniu 2014 uruchomiony został terminal LNG w Kłajpedzie (Litwa). Gościem specjalnym będzie dyrektor terminalu LNG w Kłajpedzie.
Przedstawiony zostanie model biznesowy i techniczny terminalu, usługi świadczone przez terminal oraz możliwości transportu LNG z Kłajpedy do Polski.
Dyskutować będziemy o konieczności rozbudowy sieci przesyłowych i budowie interkonektorów umożliwiających polskim odbiorcom przemysłowym korzystanie z usług drugiego bałtyckiego terminalu.
UWOLNIENIE EKSPORTU LNG Z USA I JEGO WPŁYW NA RYNEK LNG W REGIONIE I NA ŚWIECIE.
Perspektywa uwolnienia eksportu LNG z USA staje się coraz bliższa. Oznacza to rewolucję na globalnym rynku LNG i nowe możliwości dla naszego regionu. Zaproszeni eksperci z międzynarodowych firm doradczych Deloitte oraz White&Case zanalizują uwarunkowania regulacyjno-prawne i kontraktowe importu LNG z USA, ceny LNG i koszty transportu oraz wpływ uwolnienia eksportu LNG na regionalny i globalny rynek LNG.
EUROPEJSKI I GLOBALNY RYNEK LNG. KONTRAKTY, CENY, MODELE BIZNESOWE, DOSTAWY.
Eksperci z firm doradczych dokonają analizy wpływu otwarcia terminali LNG w Świnoujściu i Kłajpedzie na rynek gazu w Europie Centralnej. Omówią aktualne trendy i uwarunkowania udziału w światowym rynku LNG. Eksperci przedstawią modele kształtowania cen LNG, strategie kupujących i sprzedających oraz sposoby zawierania kontraktów LNG na rynku spot.
RYNEK LNG W POLSCE. PRODUKCJA, OBRÓT, POTENCJAŁ I BARIERY ROZWOJU.
W Polsce coraz dynamiczniej rozwija się wewnętrzny rynek LNG. Już kilkanaście firm stara się odpowiedzieć na potrzeby klientów biznesowych. Przedstawiciele PGNiG S.A. oraz operatorów alternatywnych omówią stan obecny i perspektywy rozwoju krajowej produkcji LNG, plany rozbudowy infrastruktury LNG na terenach pozbawionych sieci przesyłowych oraz uwarunkowania importu LNG z kierunku wschodniego i zachodniego. Dyskutować będziemy o potencjale tego rynku, głównych barierach jego rozwoju i korzyściach dla odbiorców przemysłowych.
IMPORT I HANDEL LNG W POLSCE. UWARUNKOWANIA REGULACYJNO- PRAWNE I ŚRODOWISKOWE.
Prawnicy z renomowanych kancelarii prawnych DZP Domański Zakrzewski Palinka oraz Wawrzynowicz&Wspólnicy omówią uwarunkowania regulacyjno-prawne (w tym kwestie koncesjonowania i taryfowania) oraz środowiskowe importu, transportu, regazyfikacji i handlu LNG na terenie Polski.
Do udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli operatora i właściciela terminalu LNG, przedsiębiorstw gazowniczych, przemysłowych odbiorców gazu, sektora chemicznego, przedsiębiorstw energetycznych, przedsiębiorstw uczestniczących w budowie i rozbudowie infrastruktury LNG, sektora morskiego i transportowego, firm zainteresowanych udziałem w obrocie LNG, sektora doradczego i kancelarii prawnych, ekspertów i wszystkich zainteresowanych tematyką LNG.
Lista firm i instytucji, które zgłosiły udział w tegorocznej edycji konferencji :
(stan na 22.05.2015) :
> Barter S.A. (Prezes Zarządu)
> Cryogas M&T Poland S.A.
> Domański Zakrzewski Palinka
> Duon Dystrybucja S.A. (m.in. Wiceprezes Zarządu)
> Gazoprojekt S.A.
> Grupa Azoty S.A. (m.in. Dyrektor)
> Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A. (Dyrektor)
> Instytut Nafty i Gazu
> Klaipedos Nafta AB (Dyrektor)
> LNG-Silesia Sp. z o.o. (m.in. Prezes Zarządu)
> Ministerstwo Gospodarki (m.in. Dyrektor Departamentu ropy i Gazu)
> Novatek Gas&Power GmbH (Członek Zarządu; Dyrektor)
> Novatek Polska Sp. z o.o. (Dyrektor)
> Operator Systemu Magazynowania Sp. z o.o. (m.in. Prezes Zarządu)
> PGNiG S.A. Oddział Obrotu Hurtowego
> PGNiG S.A. Obrót Detaliczny (m.in. Wiceprezes Zarządu)
> PGNiG S.A. Oddział w Odolanowie (m.in. Dyrektor Oddziału)
> PGNiG S.A. Oddział w Sanoku
> PGNiG S.A. Oddział w Zielonej Górze
> Polskie LNG S.A. (Dyrektor)
> Unimot S.A. (Dyrektor)
> Wawrzynowicz&Wspólnicy (Partnerzy)
> White&Case (Partner)
> Zakłady Chemiczne "Chemet" S.A. (Prezes Zarządu)
> Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A.
RAPORT Z UBIEGŁOROCZNEJ EDYCJI KONFERENCJI
Zapraszam serdecznie do udziału w konferencji !
Michał Putkiewicz, Prezes Zarządu
Adventure Consulting Sp. z o.o.
|