WSTĘP PROGRAM PRELEGENCI REGULAMIN FORMULARZ SPONSORING FOLDER
  English Info
  KONFERENCJA. 21 WRZEŚNIA 2011        VII EDYCJA
RYNEK USŁUG POCZTOWYCH W POLSCE 2011
Honorowy Patronat: Pani Anna Streżyńska, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej
Hotel Polonia Palace w Warszawie (Aleje Jerozolimskie 45)

Relacje z konferencji:  "Rzeczpospolita" oraz strona Ministerstwa Infrastruktury.

Szanowni Państwo,

Zapraszamy Państwa do udziału w VII edycji konferencji "Rynek usług pocztowych w Polsce". Konferencja jest największym wydarzeniem konferencyjnym dla sektora usług pocztowych, kurierskich, kolporterskich i dystrybucyjnych w Polsce. 
Honorowy patronat nad konferencją sprawuje Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Pani Anna Streżyńska. 

RYNEK USŁUG POCZTOWYCH W POLSCE NA ROK PRZED PEŁNYM OTWARCIEM.

W pierwszej części konferencji dyskutować będziemy o sytuacji na rynku na rok przed liberalizacją. Zaproszeni goście omówią stan przygotowania rynku do pełnego otwarcia w aspekcie prawnym, ekonomicznym, ochrony konkurencji i konsumentów oraz zapewnienia świadczenia usługi powszechnej.

Wystąpienie otwierające konferencję wygłosi Pan Maciej Jankowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury odpowiedzialny  za sektor pocztowy. Przedstawi w nim stan prac nad Nowym Prawem Pocztowym oraz strategie rządu względem rynku pocztowego i Poczty Polskiej S.A.

Dyrektor Departamentu Rynku Pocztowego w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej Pan Karol Krzywicki przedstawi analizę rozwoju poszczególnych segmentów rynku w ostatnich 5 latach i prognozę ich rozwoju w ostatnim roku przed liberalizacją oraz w okresie pierwszych dwóch lat po otwarciu rynku.

Członek Zarządu Poczty Polskiej S.A. Pan Janusz Wojtas przedstawi prezentację pt. "Poczta Polska S.A. wobec wyzwań rynku - wyznaczony operator pocztowy czy lider biznesu".

W panelu "Co przyniesie otwarcie rynku usług pocztowych 01.01.2013r. ?" o stanie przygotowania rynku i operatorów do liberalizacji i tego konsekwencjach dyskutować będą przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Poczty Polskiej S.A., Inpost Sp. z o.o., Forum Przewoźników Ekspresowych oraz Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego.

KIERUNKI ROZWOJU KONKURENCYJNEGO RYNKU POCZTOWEGO.

Gośćmi specjalnymi konferencji będą eksperci z trzech najbardziej renomowanych europejskich firm doradczych specjalizujących się w problematyce rynku usług pocztowych - holenderskiej ECORYS Nederlanden BV, niemieckiej WIK-Consult GmbH oraz międzynarodowej A.T. Kearney. Firmy te (zespołom liderowali eksperci obecni na konferencji) przygotowały liczne raporty i analizy na zlecenie Komisji Europejskiej, krajowych regulatorów i operatorów.

Dr Nick Van der Lijn z ECORYS przedstawi analizę rozwoju konkurencji oraz modeli biznesowych operatorów narodowych i alternatywnych działających na zliberalizowanych już rynkach krajów U.E. 
Szef praktyki pocztowej A.T. Kearney na Europę Robert Tasiaux przedstawi wyniki najnowszych badań nad kierunkami rozwoju  modeli rynku pocztowego w Europie w najbliższych latach.

USŁUGI FINANSOWE I BANKOWE W OFERCIE OPERATORÓW POCZTOWYCH.

Główną tendencją na europejskim i światowym rynku pocztowym jest zwiększanie udziału usług finansowych i bankowych w przychodach operatorów pocztowych. Uwarunkowania prawne i biznesowe rozwoju usług finansowych w ofercie operatorów pocztowych przedstawi mec. Aleksandra Widziewicz, szefowa praktyki bankowo-finansowej w międzynarodowej kancelarii prawnej Bird&Bird.

OPERATORZY POCZTOWI I KURIERSCY WOBEC WYZWAŃ E-COMMERCE I E-SUBSTYTUCJI.

Kolejnym wyzwaniem, przed którym stają operatorzy pocztowi i kurierscy jest rozwój sektora e-commerce i zjawiska e-substytucji. W prelekcjach ECORYS i A.T. Kearney eksperci pokażą, jak z tymi wyzwaniami radzą sobie operatorzy europejscy i w jaki sposób można uzyskać efekt synergii świata cyfrowego i pocztowego.

KALKULACJA KOSZTÓW I FINANSOWANIE USŁUGI POWSZECHNEJ.

Antonia Niederprum z WIK-Consult, jedna z najlepszych ekspertów w Europie w zakresie kalkulacji kosztów i usługi powszechnej,  przedstawi prezentację pt."Koszt i finansowanie usługi powszechnej. Doświadczenia europejskie i wnioski dla rynku polskiego".

KRAJOWY RYNEK USŁUG POCZTOWYCH AD 2011. UDZIAŁY W RYNKU, CENY, WYNIKI FINANSOWE.

Eksperci z Instytutu Łączności zaprezentują najnowszy raport poświęcony sytuacji  na krajowym rynku usług pocztowych. Przedstawią w nim aktualny stan udziałów poszczególnych operatorów w rynku, porównanie opłat za usługi oraz terminowości i jakości realizacji zleceń, a także wyniki finansowe operatorów.

UWARUNKOWANIA PRAWNE OTWARCIA RYNKU USŁUG POCZTOWYCH.

Mec. Olgierd Świerzewski przedstawi analizę sytuacji prawnej operatora narodowego i operatorów alternatywnych, a także firm kurierskich po wejściu w życie nowej ustawy Prawo Pocztowe i otwarciu rynku.

W kuluarach odbędzie się część wystawienniczo-prezentacyjna konferencji.

W ubiegłorocznej VI edycji konferencji wzięło udział 88 uczestników (w tym 25 Prezesów, Wiceprezesów i Członków Zarządów) reprezentujących 40 przedsiębiorstw z sektora pocztowego, kurierskiego, dystrybucyjnego, kolporterskiego, a także przedstawiciele masowych nadawców z branży telekomunikacyjnej, energetycznej, gazowniczej, handlu detalicznego i wydawniczej. Więcej informacji  i zdjęcia z ubiegłorocznej edycji konferencji w raporcie fotograficznym.

Tegoroczna edycja konferencji odbędzie się w prestiżowych i pięknych wnętrzach Hotelu Polonia Palace znajdującego się samym centrum Warszawy. Główne obrady konferencji odbywać się będą w stylowej Sali Balowej "Ludwikowska". W otaczających salę eleganckich foyer usytuowane będą stoiska prezentacyjno-wystawiennicze operatorów i dostawców technologii. Foyer kominkowe oraz wnętrza znakomitej restauracji Strauss będą doskonałym miejscem do kuluarowych rozmów biznesowych i towarzyskich.

Zapraszamy serdecznie do udziału indywidualnego w konferencji lub partnerskiego umożliwiającego prezentację Państwa produktów w trakcie obrad konferencji oraz na stoiskach wystawienniczych we foyer konferencji.

UDZIAŁ W KONFERENCJI ZGŁOSIŁO JUŻ  90 MENADŻERÓW Z 44 FIRM :

> ArchiDoc S.A.  
> Arcus S.A.
> Amsort Sp.z o.o.     
> A.T. Kearney
> Bank Pocztowy S.A.
> Bird&Bird Sp.k. 
> DHL Express Central Europe
> Docufield Sp. z o.o.
> Dystrybucja Polska Sp. z o.o. 
> Ecorys Nederlanden BV (Holandia)
> Emerson Polska Sp. z o.o. 
> Enterprise Investors Sp. z o.o.
> Ernst&Young Audit Sp. z o.o.
> Ernst&Young Business Advisory Sp. z o.o.
> Ernst&Young Corporate Finance Sp. z o.o.
> Forum Przewoźników Ekspresowych 
> Georg Utz Sp. z o.o.
> GLS General Logistics Systems Poland Sp. z o.o. 
> ID Marketing S.A.
> Infopost
> Inpost Sp. z o.o.
> Instytut Łączności
> K-EX Sp. z o.o.
> KPMG Advisory Sp. z o.o.
> Kruk S.A.
> La Poste (Francja)
> Microsoft Sp. z o.o.
> Ministerstwo Infrastruktury
> Osterreichische Post AG (Austria)
> Pfluger Koperty Sp. z o.o.
> Poczta Polska S.A.
> Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.
> Prografix Sp. z o.o.
> P 4 Sp. z o.o. (operator sieci Play)
> Schober Information Group Sp. z o.o.
> Schoeller Arca Systems
> Sky Post and Logistic Sp. z o.o.
> Syslore Ltd (Finlandia)
> Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego
> Urząd Komunikacji Elektronicznej
> WIK-Consult GmbH (Niemcy)
> Wierzbowski Eversheds Sp.k.
> Wydawnictwo Gofin Sp. z o.o.
> Vanderlande Industries BV (Holandia)

Informacje transportowe/parkingowe:

Hotel Polonia Palace (Al. Jerozolimskie 45) znajduje się w samym centrum Warszawy, ok. 200 m od Dworca Centralnego, obok stacji metra Centrum, naprzeciwko Pałacu Kultury i Nauki.
Gości spoza Warszawy zachęcamy do skorzystania z transportu kolejowego. Unikną Państwo niedogodności związanych z korkami na ulicach Warszawy.
Hotel Polonia Palace jest najstarszym hotelem w Warszawie i niestety nie dysponuje własnym parkingiem podziemnym, a ze względu na jego centralne usytuowanie, posiada symboliczną liczbę własnych miejsc parkingowych. 
Zachęcamy Państwa do skorzystania z miejsc parkingowych w następujących miejscach oddalonych 1-2 min. spacerem od hotelu:
- parking strzeżony publiczny wokół Pałacu Kultury i Nauki (wjazd od ulicy Emilli Plater; od strony Dworca Centralnego);
- parking strzeżony przed Hotelem Metropol (róg ul. Marszałkowskiej i Al.Jerozolimskich, wjazd od ul. Nowogrodzkiej);
- parking strzeżony piętrowy na tyłach Hotelu Novotel (wjazd od ul. Nowogrodzkiej).

Istnieje również możliwość skorzystania z licznych ogólnodostępnych miejsc parkingowych w okolicach hotelu.


Zapraszam serdecznie do udziału w konferencji.
Michał Putkiewicz, Prezes Zarządu
Adventure Consulting Sp. z o.o.


HONOROWY PATRONAT
 
PLATYNOWY PARTNER

     
              
GŁÓWNY PARTNER
 
PARTNER
 
PARTNER

 
PATRONAT

PATRONI MEDIALNI
 

   

WSTĘP PROGRAM PRELEGENCI REGULAMIN FORMULARZ SPONSORING FOLDER
 
 
  Copyright © 2008-2010 Adventure Consulting. Wszelkie prawa zastrzeżone.