WSTĘP PROGRAM PRELEGENCI REGULAMIN FORMULARZ FOLDER KONFERENCJI

Information in English
KONFERENCJA. 12 GRUDNIA 2012     VI EDYCJA
LIBERALIZACJA RYNKU GAZU A BEZPIECZEŃSTWO ENERGETYCZNE
Hotel Westin w Warszawie (Al. Jana Pawła II 21)

Szanowni Państwo,

Zapraszamy Państwa do udziału w VI edycji konferencji poświęconej kwestiom liberalizacji rynku gazu i bezpieczeństwa energetycznego.

Miło nam poinformować, że udział w konferencji i wystąpienie potwierdził przedstawiciel PGNiG S.A. - Andrzej Janiszowski, Dyrektor Departamentu Regulacji PGNiG S.A.

Znane są już ramy prawne procesu liberalizacji  hurtowego rynku gazu: na początku stycznia wchodzi w życie nowa Instrukcja Ruchu i Eksploatacji Sieci Przesyłowej OSP Gaz-System S.A. oraz nowelizacja rozporządzenia systemowego Ministra Gospodarki wdrażającego instrumenty umożliwiające handel gazem w punkcie wirtualnym, startuje Rynek Gazu na Towarowej Giełdzie Energii S.A., a Ministerstwo Gospodarki przedstawiło ostateczną wersję Nowego Prawa Gazowego określającego zasady uwolnienia rynku gazu w Polsce. Od 2013 roku zmieniają się również zasady opodatkowania akcyzą i podatkiem VAT sprzedaży gazu ziemnego, co wpłynie na metody rozliczeń i ceny gazu.

Rok 2013 będzie pierwszym rokiem częściowego uwolnienia hurtowego rynku gazu. Jak będzie działał nowy model rynku ? Od kiedy będzie obowiązywało obligo giełdowe ? Jak będzie się odbywał handel gazem na giełdzie towarowej i jak będzie rozliczany ? Co zmieni się na pozagiełdowym rynku gazu ? W jaki sposób będzie można zmienić dostawcę gazu ziemnego ? Jak wprowadzenie akcyzy wpłynie na rynek i ceny gazu ?
O tym i innych istotnych zagadnieniach dyskutować będziemy w trakcie VI edycji konferencji.

GŁÓWNE TEMATY KONFERENCJI:
1. PROGRAM UWALNIANIA GAZU I LIBERALIZACJA HURTOWEGO RYNKU GAZU
2. NOWA IRiESP ORAZ UMOWA RAMOWA- NOWY MODEL UMOWY PRZESYŁOWEJ
3. NOWE PRAWO GAZOWE
4. HANDEL GAZEM NA GIEŁDZIE TOWAROWEJ
5. OBLIGO GIEŁDOWE W NOWYM PRAWIE GAZOWYM
6. HANDEL GAZEM W PUNKCIE WIRTUALNYM
7. HANDEL GAZEM POZA OBLIGO GIEŁDOWYM. NOWE ZASADY TARYFOWANIA I ROZLICZEŃ
8. UWARUNKOWANIA PRAWNE ZMIANY SPRZEDAWCY GAZU
9. WPROWADZENIE AKCYZY NA GAZ ORAZ ZMIANY W PODATKU VAT I ICH WPŁYW NA CENY GAZU
10. PRAWO O WYDOBYWANIU WĘGLOWODORÓW ORAZ ICH OPODATKOWANIE.

W dyskusji wezmą udział przedstawiciele Urzędu Regulacji Energetyki, PGNiG S.A., Towarowej Giełdy Energii S.A., Izby Rozliczeniowej Giełd Towarowych S.A., Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, operatorów alternatywnych i traderów, a także przedstawiciele kancelarii prawniczych i firm doradztwa podatkowego uczestniczących w pracach nad nowymi rozwiązaniami prawnymi.

W konferencji weźmie udział ponad 50 menadżerów reprezentujących główne krajowe przedsiębiorstwa z sektora gazowniczego, największych przemysłowych odbiorców gazu oraz czołowe europejskie firmy gazownicze zainteresowane wejściem na polski rynek.


Zapraszam serdecznie do udziału w konferencji.

Michał Putkiewicz, Prezes Zarządu

Adventure Consulting Sp. z o.o.
 
WSTĘP PROGRAM PRELEGENCI REGULAMIN FORMULARZ FOLDER KONFERENCJI
 
 
  Copyright © 2008-2010 Adventure Consulting. Wszelkie prawa zastrzeżone.