WSTĘP PROGRAM PRELEGENCI REGULAMIN FORMULARZ SPONSORING FOLDER
 
Information

KONFERENCJA. 18 WRZEŚNIA 2017     XIII  EDYCJA
RYNEK USŁUG POCZTOWYCH I KURIERSKICH W POLSCE I EUROPIE 2017

HONOROWY PATRONAT: PAN ANDRZEJ ADAMCZYK, MINISTER INFRASTRUKTURY I BUDOWNICTWA.

HONOROWY PATRONAT : PAN MARCIN CICHY, PREZES URZĘDU KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ.
Hotel Courtyard by Marriott w Warszawie (ul.Żwirki i Wigury 1)

Szanowni Państwo,

Zapraszamy Państwa do udziału w XIII edycji konferencji "Rynek usług pocztowych i kurierskich w Polsce i Europie".
Konferencja jest największym wydarzeniem konferencyjnym dla sektora usług pocztowych, kurierskich, kolporterskich i dystrybucyjnych w Polsce i Europie Centralnej.

Konferencja odbywa się już po raz trzynasty. W ubiegłorocznej edycji konferencji wzięło udział blisko 100 uczestników (w tym 27 Prezesów, Wiceprezesów i Członków Zarządu) reprezentujących 34 przedsiębiorstwa z Polski i Europy.

RAPORT Z KONFERENCJI "RYNEK USŁUG POCZTOWYCH W POLSCE I EUROPIE 2016"

FILM Z KONFERENCJI 2016

Honorowy patronat nad konferencją sprawują Pan Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury i Budownictwa oraz Pan Marcin Cichy, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

STRATEGIA RZĄDU, REGULATORA I OPERATORA NARODOWEGO WOBEC ZMIAN NA RYNKU POCZTOWYM I KURIERSKIM.

W pierwszej części konferencji skoncentrujemy się na analizie obecnej sytuacji i perspektyw rozwoju rynku pocztowego i kurierskiego w Polsce.

Przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w wystąpieniu otwierającym przedstawi strategię rządu względem Poczty Polskiej oraz rynku pocztowego i kurierskiego.

Sytuację na rynku listów i paczek w Polsce na podstawie najnowszych danych UKE omówi Karol Krzywicki, Zastępca Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Członek Zarządu Poczty Polskiej S.A. Tomasz Dąbrowski przedstawi nową strategię rozwoju operatora narodowego na lata 2017-2021, nowe kierunki rozwoju i nowe usługi w ofercie Poczty Polskiej.

Prezes Zarządu Banku Pocztowego S.A. Sławomir Zawadzki przedstawi nową strategię rozwoju Banku, definiującą miejsce bankowości pocztowej w polskim systemie finansowym.

GŁÓWNE TRENDY I KIERUNKI ROZWOJU NOWOCZESNYCH USŁUG POCZTOWYCH I PACZKOWYCH W EUROPIE CENTRALNEJ.

Gość specjalny konferencji - Oleksandr Pertsovskyi (Pierwszy Zastępca Dyrektora Generalnego UkrPoshty - Poczty Ukraińskiej) - zarządzający siecią ponad 11 tys. placówek pocztowych, mówić będzie o wyzwaniach transformacji UkrPoshty oraz znaczeniu Ukrainy w budowie nowego Jedwabnego Szlaku łączącego Chiny z Europą.

Kolejny gość z zagranicy - Michael Lierow, Partner w firmie doradczej Oliver Wyman z Niemiec, pracującej dla liderów rynku usług pocztowych i kurierskich w Europie, omówi strategie rozwoju, nowe źródła przychodów i nowe usługi w ofercie europejskich operatorów pocztowych i kurierskich.

RYNEK POCZTOWY  I  PACZKOWY W EUROPIE CENTRALNEJ WOBEC ROZWOJU DOSTAW TRANSGRANICZNYCH. MIĘDZY NOWYM JEDWABNYM SZLAKIEM A EKSPANSJĄ AMAZONA.

W trakcie międzynarodowego panelu przedstawiciele operatorów pocztowych z Europy Centralnej (m.in. z Polski, Ukrainy, Węgier, Słowacji i Niemiec), czołowych firm kurierskich oraz eksperci dyskutować będą o tym, jak rewolucja geograficzna (cross-border), biznesowa (konkurencja ze strony ekonomii współdzielenia i platform eCommerce) oraz technologiczna wpływa na modele biznesowe, rynek i działalność operatorów pocztowych i kurierskich, czy Europa Centralna ma szansę stać się głównym hubem logistycznym dla cross-border eCommerce na kierunku Azja-Europa. Zastanowimy się, jak dynamiczny rozwój dostaw transgranicznych wpłynie na lokalne i regionalne rynki, czy jest szansą na wzmocnienie potencjału krajowych operatorów czy zagrożeniem dla ich bytu, czy liderzy eCommerce będą współpracować z lokalnymi i regionalnymi dostawcami czy też będą dążyć do przejęcia kontroli nad logistyką dostaw. Dyskutować będziemy również o nowych źródłach przychodów dla operatorów pocztowych i kurierskich, m.in. z rozwoju usług finansowych i bankowych oraz współpracy z administracją publiczną.

NOWE MODELE BIZNESOWE I WYZWANIA LOGISTYCZNE NA RYNKU KURIERSKIM.

Rozwój dostaw transgranicznych, automatyzacja, konkurencja ze strony e-biznesu i rosnące oczekiwania e-klientów wymuszają myślenie o nowych modelach biznesowych i innowacyjnych usługach operatorów kurierskich. Eksperci z renomowanej firmy doradczej PwC oraz Katedry Logistyki i Transportu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zaanalizują wyzwania biznesowe i logistyczne, jakie stoją przed firmami kurierskimi i zaproponują rozwiązania.
 
MARKETING BEZPOŚREDNI W ERZE E-KOMUNIKACJI. WYZWANIA, TRENDY I PERSPEKTYWY ROZWOJU.

Czy jest miejsce na direct mail i  marketing bezpośredni w erze e-substytycji ? Przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB i liderów rynku direct mail zastanowią się nad perspektywami rozwoju marketingu bezpośredniego, rosnącymi oczekiwaniami klientów, głównymi wyzwaniami logistycznymi i trendami biznesowymi na rynku polskim, europejskim i światowym. Dyskutować będziemy o tym, jak osiągnąć synergię działań marketingowych on-line oraz off-line i zbudować zintegrowaną dwukierunkową komunikację wielokanałową.

WYZWANIA TECHNOLOGICZNE NOWOCZESNEGO RYNKU POCZTOWEGO I PACZKOWEGO.

W części technologicznej konferencji przedstawione zostaną główne trendy i innowacje w biznesie pocztowym i paczkowym na świecie, m.in. innowacje w zakresie automatyzacji procesów logistycznych (sortowanie; konfekcjonowanie; magazynowanie), innowacyjne rozwiązania wyzwań ostatniej mili i obsługi zwrotów oraz zastosowanie internetu rzeczy w logistyce dostaw. 

W tegorocznej edycji konferencji weźmie udział blisko 100 menadżerów z Polski i Europy (m.in. Ukrainy, Litwy, Słowacji, Węgier, Niemiec i Szwajcarii) reprezentujących ponad 30 firm z sektora pocztowego, kurierskiego, marketingu bezpośredniego, dystrybucyjnego, kolporterskiego, logistycznego, eCommerce, nowej gospodarki, a także najwięksi masowi nadawcy, dostawcy rozwiązań i technologii dla sektora logistyki i eCommerce, firmy motoryzacyjne, przedstawiciele sektora doradczego, eksperckiego i administracji publicznej.

Konferencja będzie międzynarodowa - prelekcje będą wygłaszane po polsku i angielsku. Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne.
Konferencji towarzyszyć będzie część ekspozycyjno-wystawiennicza, gdzie prezentowane będą technologie i rozwiązania dla branży pocztowej, kurierskiej i logistycznej.

Miejsce konferencji:
Tegoroczna edycja konferencji odbędzie się w prestiżowych i praktycznych wnętrzach czterogwiazdkowego Hotelu Courtyard by Marriott zlokalizowanego bezpośrednio przy lotnisku Chopina w Warszawie (Okęcie).
Główne obrady konferencji odbywać się będą w przestronnej sali balowej im. Żwirki i Wigury.
W pojemnym foyer przed salami konferencyjnymi odbędzie się część wystawienniczo-prezentacyjna konferencji. Foyer konferencyjne, restrauracje hotelowe i bar kawowy zachęcają do kuluarowych rozmów biznesowych i towarzyskich.
Bezpośrednio przy hotelu znajduje się pojemny parking naziemny i podziemny.
Dojazd do centrum miasta i Dworca Centralnego zapewnia Szybka Kolej Miejska Lotnisko-Centrum oraz taxi (czas dojazdu: ok. 20 min.).
Strona internetowa hotelu tutaj

Zapraszamy do zapoznania się z raportami z poprzednich edycji konferencji :

RAPORT RYNEK USŁUG POCZTOWYCH 2016

RAPORT RYNEK USŁUG POCZTOWYCH 2015

RAPORT RYNEK USŁUG POCZTOWYCH 2014

RAPORT RYNEK USŁUG POCZTOWYCH 2013

Zapraszam serdecznie do udziału w konferencji.
Michał Putkiewicz, Prezes Zarządu
Adventure Consulting Sp. z o.o.


HONOROWY PATRONAT

 

HONOROWY PATRONAT
ZŁOTY
PARTNERSREBRNY
PARTNERPARTNERPARTNERPARTNER
PATRONATPATRONI MEDIALNI
WSTĘP PROGRAM PRELEGENCI REGULAMIN FORMULARZ SPONSORING FOLDER
 
 
  Copyright © 2008-2010 Adventure Consulting. Wszelkie prawa zastrzeżone.